Náš tým

Project manager: Martin Fridrich

Telefon: +420 774 506 807,  E-mail: martin.f@volny.cz,  webové prezentace: www.fridrichmartin.cz / Facebook.com/BluegrassJam / Automotobazar Fridrich  / Zakázkové lakování

IT odd., Dramaturg: Ivča Mandolinwolf Danešová

E-mail: bgtalent@seznam.cz, webové prezentace:  www.magica.cz  /  www.mandolinwolf.webnode.cz  

Představujeme mladé muzikanty v kategorii "Mladý talent" (do 18 let)

Na Chabařovické Struně 2011 jsme představili DUO ŠUPINY (Jirkov) v sestavě: mandolína a housle - talentovaný mladý muzikant Jiří Vávra a doprovázející kytara Jaroslav Šupík + host. Na Chabařovické Struně 2012 vystoupil Jirka Vávra již jako člen kapely BLUE EYES :-)

Na Chabařovické struně 2015 představíme mladého dobristu z kapely NUDLIČKY!

Představujeme začínající kapely

Chabařovická Struna 2011: MONOKL - Ústí nad Labem (2011)

Chabařovická Struna 2012: BLUE HIDE - Praha (2012)

Chabařovická Struna 2013: The Jumper Cables (Ostrava)

Chabařovická Struna 2015: Fork Road (Severní Čechy)

O festivalu Chabařovická Struna

Projekt Bluegrassový Festival Chabařovická struna (dále jen Festival) je periodická reprezentativní přehlídka bluegrassových kapel a jednotlivců založený k podpoře kulturní činnosti na území Ústeckého kraje a rozvoji občanské společnosti v oblasti hudební.

 

Popis festivalu

Naším projektem je úspěšná realizace ročníků festivalu bluegrassového zaměření, který by přispěl k rozvoji ústeckého kraje v oblasti kultury a zábavy. V programu festivalu naleznete kapely, které ještě nejsou moc známé, ale na první „poslech“ mají tito umělci velký talent a to je také důvod, proč je pro náš festival vybíráme.

Na druhé straně se můžou návštěvníci těšit i na vystoupení legend a hvězd nejen české bluegrassové hudební scény.

Po skončení festivalu si mohou návštěvníci, kteří si vezmou své hudební nástroje zajamovat při společném posezení s účinkujícími kapelami.

Pro náš festival jsme si vybírali kapely podle stylu Bluegrassu a to proto, abychom i letos zajistili barevnost programu, která se tak moc líbila při konání předešlých ročníků festivalu, tak aby festival opět oslovil co nejvíce návštěvníků. Naší dosavadní barevností jsme si vysloužili podtitul festivalu „…aneb sto odstínů modré“. Kromě tradičního bluegrassu uslyší návštěvníci festivalu bluegrass moderní, newgrass, folkgrass, bluegrass s prvky swingu, blues či jazzu nebo bluegrass protkaný irskou muzikou.

Pokud je to možné, je připraven oblíbený doprovodný program v podobě projektu Vintage Beauty, kde je možné vyzkoušet a zajamovat si na těchto nádherných skvostech z předválečné doby americké.

Dalším nepravidelným doprovodným programem Festivalu je prodejní výstava hudebních nástrojů českého a ve světě velmi uznávaného výrobce bluegrassových strunných hudebních nástrojů Jaroslava Průchy „Bluegrass Instruments Průcha“ a neprodejní výstava sbírky unikátních hudebních nástrojů ze zlaté americké éry „Vintage Beauty“ Martina Mikuláše.

Tiskneme festivalový bulletin „Strunodokaps“, kde návštěvníci festivalu naleznou program festivalu, informace o doprovodných programech, kapely pod lupou – informace o účinkujících, základní informace o kapele i zajímavosti či vzkazy od kapel posluchačům.